Naam:  Wachtwoord:   Ingelogd blijven? Wachtwoord kwijt? (Waarom) Registreren
 



Keizers & Kleren,
Weefjonkers & Lakeien,
Kinderen & Kleermakers.  

Een Amsterdamse rechter heeft aangekondigd zijn strafrechttoga aan de wilgen te gaan hangen als het wetsvoorstel wordt aangenomen om minimumstraffen in te voeren. Ook de Raad voor de Rechtspraak heeft over dat wetsvoorstel negatief geadviseerd. Joost Eerdmans trekt tegen die stellingname ten strijde.

In het artikel van de Amsterdamse rechter stond, kort samengevat, dat wanneer er in individuele gevallen recht moet worden gesproken dat alleen door een rechter kan worden gedaan die alle relevante omstandigheden in aanmerking mag nemen. Minimumstraffen leiden onder omstandigheden tot onrecht en daar wilde hij niet aan meewerken.

(1 reacties) | Toon Kasdorp | 15-07-2011    

Aflevering drie van deze serie over Koran & context begon ik met de opmerking dat ik het me gemakkelijk maakte door de keuze van het onderwerp: de mohammedaanse sluiering.
Ik kondigde ook aan waar ik in deze aflevering over zou schrijven: het beruchte 'akkervers'. Ik schreef er niet bij dat ik het mezelf daarmee juist moeilijk zou maken. Schrijven over dit vers is om een aantal redenen echter bepaald geen kattenpis.

(2 reacties) | Frans Groenendijk | 15-07-2011    

Sinds staatsraad Van Buuren als “Kort Geding”-rechter het verdrag inzake het uitdiepen van de Westerschelde voorlopig buiten werking stelde hebben we geen verrassender uitspraak gehad dan de veroordeling door de Raad van State van een bepaling die een aantal gemeenten in hun algemene plaatselijke verordening hadden opgenomen tot partiële handhaving van artikel 3 van de Opiumwet. Om te begrijpen wat daar aan de hand is moeten we even terug naar het verleden.

(8 reacties) | Toon Kasdorp | 14-07-2011    

Duurzaamheid is de steeds vaker gebruikte Nederlandse uitdrukking die zoveel moet betekenen als het Engelse sustainability.
Sustainable van een product of van gedrag betekent in het Engels dat je het kunt blijven produceren of er mee door kunt gaan. Iets is niet sustainable als de grondstoffen voor de vervaardiging uitgeput raken of wanneer het milieu er onomkeerbaar door vervuild raakt. Het is kortom een feitelijk begrip. Je kunt er in de praktijk misschien hier en daar van mening over verschillen, maar in principe zijn dat altijd meningsverschillen die door deskundigen kunnen worden opgelost.

(0 reacties) | Toon Kasdorp | 13-07-2011    

Politiek en macro-economie mag je niet als natuurwetenschap benaderen: uitspraken van mensen over politiek en economie, ook, of misschien wel júist wanneer ze in 'analyserende' termen geformuleerd worden, spelen een belangrijke rol in dezelfde wereld: de onderzoeker beïnvloedt datgene wat hij onderzoekt. Dat geldt extra sterk in de monetaire wereld. Vandaar die vaak onnavolgbare uitspraken van centrale bankiers: Greenspan van de Amerikaanse Federale bank werd er beroemd mee.
Het verbaasde dan ook niet dat Zalm maandagavond een half-formeel optreden voor de Haagse VVD-jongeren begon met wat hijzelf een 'disclaimer' noemde: hij zou over verschillende onderwerpen beslist niet het achterste van zijn tong laten zien.

(0 reacties) | Frans Groenendijk | 13-07-2011    

Karl Popper, de Oostenrijkse denker die sinds de dertiger jaren van de twintigste eeuw in Angelsaksische landen heeft gewoond en gewerkt, had een aantal originele ideeën en een aantal “pet hates”. Hij hield niet van systeemfilosofen, niet van Plato en niet van Hegel en Marx en hij meende ook dat het helemaal niet nodig is om eerst het enig juiste uitgangspunt te hebben gevonden om met denken te kunnen beginnen. Begin maar ergens was zijn stelling en als je dat maar kritisch en nauwgezet doet en je ideeën van tijd tot tijd toetst aan de werkelijkheid, dan rollen de fouten er vanzelf wel uit en op den duur hou je iets solides over. Vanuit deze visie zijn systemen zowel onbewijsbaar als overbodig en is het dus wel begrijpelijk dat hij er niet veel mee had.

(0 reacties) | Toon Kasdorp | 13-07-2011    

Op straat, in de kroeg, op de sportvereniging, op het werk, waar dan ook, gaan de gesprekken over twee niet direct aan Nederland gerelateerde problemen. Ofwel het gaat over de EU, en dan met name over de beoogde financiële steun aan Zuid-Europese lidstaten, ofwel over de 'zegeningen' van de multiculturele samenleving.

Ook de nationale media worden door dezelfde problematiek beheerst.
Dit roept natuurlijk vele vragen op. Logischerwijs vragen mensen zich af: zou Nederland wellicht niet beter af geweest zijn zonder de massa immigratie? Zou Nederland niet beter af geweest zijn zonder toetreding tot de huidige EU? Hadden we niet beter, net als Denemarken een uitzonderingspositie moeten claimen, of, beter nog, net als Noorwegen en Zwitserland buiten de Unie moeten blijven? Immers die landen kennen veel minder problemen dan wij.

(0 reacties) | Trias | 12-07-2011    

Rene Cuperus is bij de PvdA zo’n beetje de opvolger van Bart Tromp. Hij is meer partij-ideoloog dan politicus, meer Wiardi Beckman dan Tweede Kamer. Maar anders dan Bart ook meer thuis in Brussel dan in Den Haag of in Amsterdam.
Vandaag (11/7/11) heeft hij in de Volkskrant kritiek op de linkse oppositie in het Nederlandse parlement, die hij, als ik zijn ironie versta, gebrek aan daadkracht verwijt. Daarnaast heeft hij kritiek op ons allemaal omdat we een sluipende ‘Amerikanisering’ van Europa toestaan.

(0 reacties) | Toon Kasdorp | 11-07-2011    

Bart Tromp, in leven een vooraanstaand lid van de PvdA, was het niet eens met zijn politieke leider. Wouter Bos had in zijn Netspar lezing niet alleen de financiering van de AOW aan de orde gesteld, maar ook die van academische studies. Hij was van mening dat door de overheid gefinancierde studietoelagen dienden te worden afgeschaft.

Bart Tromp was het met dat voorstel niet eens, niet in de eerste plaats omdat het remmend zou werken op aspirant studenten uit de onderste lagen van de samenleving, maar vooral omdat het economisch nut van een studie niet beperkt is tot de student zelf en zijn toekomstige werkgever. De hele samenleving profiteert van de betere scholing van de academicus, was de stelling van Tromp. Hij gaf voor die stelling geen cijfermatige onderbouwing, ..

(0 reacties) | Toon Kasdorp | 10-07-2011    

Foto geleend van ElsevierPvdA-kamerlid Achmed Marcouch droomt volgens zijn PvdA-vriend Marcel Duyvestijn af en toe van gescheiden ingangen voor mannen en vrouwen bij de openbare bibliotheken. Dat verbaast me niets van de man die ik beschouw als de meest geslepen en effectieve ijveraar voor het mohammedanisme in Nederland. Voor zover bij mij bekend is de wensdroom van deze vredelievende jihadist tot nu toe door geen enkele bibliotheek omgezet in een plan.
Toch sluit ik niet helemaal uit dat dat er nog van gaat komen. Dat komt zo.

(5 reacties) | Frans Groenendijk | 10-07-2011    

In de Volkskrant van vandaag (9/7/11) staat een interview met de Rotterdamse hoogleraar Mevis die naast strafrecht en strafvordering kennelijk ook penitentiair recht in zijn leeropdracht heeft.

De interviewster vraagt hem wat hij vindt van goedkopere en efficiëntere geprivatiseerde detentie-inrichtingen en min of meer vanzelfsprekend is hij daar geen voorstander van. Misschien was dat wel de reden waarom juist hij voor het interview werd gevraagd en niet iemand anders. Maar dat hij er zo over denkt blijkt veel minder interessant dan waarom.

(2 reacties) | Toon Kasdorp | 09-07-2011    

Rivieren en bankenAnalist Peter Zeihan van Stratfor geeft in begrijpelijke termen uitleg over belangrijke verschillen tussen Europese en Amerikaanse banken.
Er is moeilijk een speld tussen te krijgen en het verhaal is behoorlijk verontrustend. Opvallend is dat hij de andere houding tegenover banken koppelt aan de verschillen in onze geografie.

(0 reacties) | 08-07-2011    

Is er een strafrechtelijk relevant verschil tussen aan de ene kant de man die zijn bed in brand steekt in de gevangenis met de bedoeling om in de verwarring te ontsnappen en aan de andere kant de luchtverkeersleider die een fout maakt?
Of gaat het om vergelijkbare zaken, wanneer in beide gevallen het gevolg is dat een groot aantal mensen hun leven verliezen?
In het eerste geval is de handeling met opzet verricht, al waren de gevolgen niet in de opzet betrokken. In het tweede geval is er in geen enkel opzicht sprake van opzet.

(0 reacties) | Toon Kasdorp | 07-07-2011    
EU Obama Moslimbroederschap
Vertaling, Robert Spencer

Kort na de onthulling dat de regering-Obama besloten had om contact te onderhouden met de Moslim Broederschap, heeft de Europese Unie aangekondigd dat het ook geïnteresseerd is in overleg met de groep.
Michael Mann, een woordvoerder van Catherine Ashton, de 'minister van buitenlandse zaken' van de EU, legt uit: "We staan altijd open voor dialoog met iedereen die geïnteresseerd is in de democratie." Ashton is daarmee de laatste in een lange lijn van de westerse leiders die democratie verwarren met de praktijk van het stemmen sec, en negeert het feit dat de Moslim Broederschap zich inzet voor doelen waar alle vrije samenlevingen zich tegen zouden moeten verzetten.

(3 reacties) | 07-07-2011    

In deze aflevering drie van de serie over Koran & context maak ik het mezelf een beetje gemakkelijk. Ik zoom in op de Koran verzen die over sluieren gaan: allebei.
Het bekendste van de twee is 33:59 maar het is fijn dat er ook nog het onbekende vers 24:60 is. Dat helpt namelijk om het eerste wat beter te kunnen 'duiden'.
Er wordt nogal eens op gewezen dat de Koran helemaal niet duidelijk is over wat de sluiering zou moeten inhouden. Dat is geen leugen. Het is echter ook alleen maar interessant voor mohammedanen onderling. De Koran is namelijk -in alle vertalingen- wel volstrekt helder over de bedoeling van dat lichtere of zwaardere sluieren: het maken van onderscheid, discriminatie dus.
Met behulp van de sluier kunnen Mohammedaanse vrouwen onderscheiden worden van niet-mohammedaanse zodat de mohammedaanse veilig zijn.

(0 reacties) | Frans Groenendijk | 06-07-2011    

Begin april 2011 verscheen het boek Bezorgde vaders bij de DurfUitgeverij. Ad Rek las het en raakte erdoor geïnspireerd om ook zijn eigen kinderen te schrijven. Het stuk hieronder houdt het midden tussen een recensie van het boek en een brief van Ad aan zijn eigen kinderen
Op het weblog van Ad Rek, Eerste Hemel, staat deze brief natuurlijk ook. Ad heeft daar ook nog verschillende vervolgbrieven opgenomen.

(2 reacties) | beheer | 05-07-2011    

Marc Schoeters, lesgever Nederlands aan anderstaligen, werd hier twee weken geleden voor het eerst opgevoerd.
Enkele jaren geleden was hij op het spoor gekomen van een buitengewoon onverkwikkelijke affaire rond de CGKR, de Belgische variant van wat in Nederland de CGB, Commissie Gelijke Behandeling, heet.
Vier jaar multicultureel bedrog verder deed hij kortgeleden een nieuwe poging om een en ander onder de aandacht te brengen en nu lijkt er een beerput toch open te gaan.
Behalve Keizers & Kleren publiceerde ook Marc Vanfraechem de brief van Schoeters en vervolgens besteedde ook het tijdschrift Knack aandacht aan de kwestie.
De kop van hun artikel geeft een indicatie waar het om gaat: Koppels die Van Bellingen niet moesten zelf allochtoon?.
Om te beseffen dat het hier mogelijk om een reusachtige beerput gaat moet nog worden vermeld dat de betreffende schepen (=wethouder in nl), meneer Bellingen, destijds een 'anti-racistisch mediaspektakel' van maakte maar geen enkele moeite deed om de 'racisten' te achterhalen, overlegde met het CGKR over wat te doen en dat van Bellingen en Jozef de Witte van dat CGKR nu voor dat niet vervolgen redenen noemen die volkomen haaks staan op elkaar. Hier de tweede brief van Marc Schoeters. Hij is lang, maar het is het duidelijk waarom dat zo is. Schoeters is volop begaan met de uitdagingen waar immigranten voor staan en voelt zich verraden. Eindeloos belazerd.

(2 reacties) | beheer | 05-07-2011    

In 1970 dacht nog driekwart van de mensen wanneer ze ondervraagd werden dat ze moesten antwoorden, dat mensen die hun straf uitzaten daar beter van zouden worden.
Intussen is het bewijs dat dit niet zo is zo overweldigend dat dit niet langer heersende mening is en mensen zich ook niet meer verplicht voelen dat antwoord te geven.
Dat criminelen verbeterd of ´genezen´kunnen worden door straf of maatregel is statistisch niet aan te tonen ongeacht de methode van opsluiting of behandeling.
Wie er nog wel in geloven, zijn de mensen voor wie dat geloof deel uitmaakt van hun professionele habitus, voornamelijk daarom degenen die in het justitionele apparaat werkzaam zijn. Niet bij de politie, daar weten ze vanuit de eigen beroepservaring wel beter, maar rechters, officieren, gevangenbewaarders, welzijnswerkers en gevangenispsychiaters, daar treft men die opvatting nog aan.

(2 reacties) | Toon Kasdorp | 04-07-2011    

Brussel anno 2011. Jonge Maghrebijnen bedreigen op straat een homoseksueel en proberen hem te wurgen. Hij vlucht een nabijgelegen pittazaak binnen en smeekt om hulp maar daar wordt hij pas gewelddadig in elkaar getimmerd. Op facebook verwerken sommige mensen een stopbord in hun profielfoto als symbool tegen “agressie op homo’s”. Daarnaast is er een litanie van verontwaardiging in zowel pers als parlement over “homohaat”.

(8 reacties) | Eduard Ciuba | 04-07-2011    

In het televisie programma Het Filosofisch Kwintet dat de NOS vanaf 19 juni tot en met 24 juli in zes afleveringen op zondagmiddag om 12:05 uitzendt staat het thema Rechtsstaat centraal. Gespreksleider Clairy Polak en haar vaste gast Ad Verbrugge discussiëren met diverse deskundigen op dat gebied over dat thema. Vandaag waren de gasten Thierry Baudet, als jurist en historicus verbonden aan de Universiteit van Leiden, Ernst Hirsch-Ballin, hoogleraar mensenrechten en Wilhelmina Thomassen, oud rechter bij het EHRM en thans lid van de Hoge Raad.
Het onderwerp leverde een aardige discussie op, met raakvlakken van Politiek en Recht. Raakvlakken, die uiteraard ook betreden worden in de huidige discussies over de 'eigen' nationale soevereiniteit versus de toenemende (politieke) macht van de EU alsook over de discussie 'Is de Islam nu een (politieke) religie of een (politieke) ideologie?'.
Ik wil in dit stuk een bijdrage aan die discussie leveren, omdat zij zeer wezenlijk is voor het diepere begrip van wat de kernwaarden van onze westerse democratie zijn, te weten vrijheid van meningsuiting, vrijheid van godsdienst en gelijkwaardigheid tussen man en vrouw.

(3 reacties) | Trias | 03-07-2011    

Zijn de overheid en de publieke sector een deel van de oplossing of van het probleem?
Deze vraag beantwoordt Pieter Hilhorst van De Volkskrant en met hem links Nederland in de oplossingsrichting en de Telegraaf en rechts Nederland in de probleemrichting. Rechts ziet het als volgt. Vrijwel alles zou beter gaan in Nederland als de overheid een stap terug zou doen en zich zou concentreren op de terreinen waar haar optreden onmisbaar is.

(2 reacties) | Toon Kasdorp | 02-07-2011    

Dit essay is op papier verschenen als bijdrage aan DE ISLAM. Kritische essays over een politiek religie. Deze bundel verscheen in oktober 2010 bij uitgeverij ASP, onder redactie van Wim en Sam van Rooy.
Vanuit politiek en journalistiek is er weinig aandacht besteed aan de bundel. In de enkele kritische, serieuze reacties op het boek kwam dit essay er relatief gunstig van af. Sterker: tot op heden is er geen woord van kritiek op gekomen.
Sinds kort staat onderaan elke stuk op Keizers & Kleren ook een print-knopje. Afhankelijk van verschillende instellingen kan dat echter aardig wat papier kosten. In het boek beslaat dit stuk 34 bladzijden.
Wilt u dit stuk graag op uw e-reader lezen geef dan via het contactformulier een e-mailadres door zodat ik de eBook-versie kan toezenden.
Serieuze reacties worden zeer op prijs gesteld. (hier deel 2)

(1 reacties) | Frans Groenendijk | 01-07-2011    

(hier deel1)
Dit essay is op papier verschenen als bijdrage aan DE ISLAM. Kritische essays over een politiek religie. Deze bundel verscheen in oktober 2010 bij uitgeverij ASP, onder redactie van Wim en Sam van Rooy.
Serieuze reacties worden zeer op prijs gesteld: bij deel 1.

(0 reacties) | Frans Groenendijk | 01-07-2011    

West-Europa kent al meer dan 60 jaar geen oorlogsgeweld meer.
Er bestaan verschillende ideeën over wat daar zoal aan bijgedragen heeft.
Er zijn mensen die denken dat de onverzettelijkheid van Winston Churchill en de militaire inspanningen van de geallieerden onmisbaar waren voor het verslaan van Hitler. Dat vervolgens de bezetting van Duitsland en de aan hen opgelegde veranderingen een belangrijke rol speelden. Diezelfde mensen zijn nogal eens van mening dat het economisch herstel heel belangrijk is geweest. Een herstel dat mede mogelijk werd gemaakt doordat Duitsland nu, in tegenstelling tot in 1918, niet opnieuw de verplichting kreeg opgelegd zware herstelbetalingen te moeten betalen maar integendeel meedeelde in de Marshall-hulp. En om ons te beschermen tegen dreigende communistische machtsovernames (zoals in Tsjecho-Slowakije in 1948) werd ook nog de Navo opgericht.
Er zijn ook mensen die van mening zijn dat we die vrede te danken hebben aan de in 1993 opgerichte EU (daarvóór hadden we de EEG) en meer in het bijzonder aan de nobele intenties van de Europese elite.
Die mensen maken een tekenfilmpje zoals dit: What has Europe ever done for us?

(2 reacties) | Frans Groenendijk | 27-06-2011    

Jaap – ook wel Jaffe – Vink vindt dat de democratie een vorm is van landsbestuur, met als belangrijkste kenmerk dat er niet tegen de meerderheid in geregeerd kan worden. Een democratie kent daarnaast een vreedzame opvolging in de macht. Die principes kunnen op meer dan één manier worden uitgewerkt en dat worden ze ook in de praktijk.

(2 reacties) | Toon Kasdorp | 25-06-2011    
Pagina 15 (van 19)      « Eerste  <  13 14 15 16 17 >  Laatste »

Voor meer...
Passie: APSatire: LatmaActualiteit: DDSLinks: HVV
JansenHoeiBoeiWetenschap: Retraction Watch, Climategate
PDF-downloadables