Gisteren, 26 juli 2014, reisde ik met het openbaar vervoer naar Den Haag om mijn atheïstische *) solidariteit te betuigen met de assyrische christenen in Irak. In en rond Mosul.
Ze worden door ISIS in het gunstigste geval, in lijn met het maffia-vers uit de Koran, gedwongen om onderdanig boete te betalen voor het niet-mohammedaan zijn. Vaak is de keuze gewoon: wordt volgeling (ahum) van Mohammed of sterf.
Bij het vredespaleis klonk het krachtigste, expliciete anti-ISIS geluid dat tot nu in de straten van Nederland te horen is geweest. Met enkele honderden allochtonen -waaronder vier jonge meiden met islamitische hoofddoeken, sjiietisch blijkbaar- en enkele tientallen autochtonen scandeerden we "Nee tegen ISIS" en "We zijn niet bang".
Onderweg erheen had ik in de trein een aanvaring met de oemma, de stam der Mohammed-volgelingen dus, waarbij mijn onbevreesdheid werd getest. Eerst verbaal, toen fysiek. LEES VERDER »
(9 reacties)
| Frans Groenendijk | 27-07-2014
. .
De zebibah galerij, het vervolg
En iets over de onmisbare rol van immigranten uit de wereld van het mohammedanisme
Anderhalf jaar geleden schreef ik een stuk, getiteld Galerij van zebibahs. Tijd voor een deel 2 over dit bijzondere verschijnsel.
Voor wie nog helemaal onbekend is met het begrip 'zebibah': de Nederlandse term is 'bideelt'. Eelt van het bidden. Op je voorhoofd. Het komt voor bij een klein deel van de volgelingen van Mohammed. Je krijgt het door, bij het aannemen van de houding van onderworpenheid aan Allah/ Mohammed, met je kop hard op de grond te bonzen of schuren. Het is een soort wedstrijd. Ik begin met een soort update: meer informatie over enkele zebibah-dragers die ik in deel 1 noemde. Ik voer ook wat nieuwe exemplaren toe met enige toelichting. Daarna beschrijf ik nog de aanleiding om juist nu met de update te komen. Daarmee licht ik ook de misschien raadselachtig overkomende ondertitel toe. Ik besluit met een conclusie over hoe naar mijn mening omgegaan moet worden met mensen die dit merkteken dragen. LEES VERDER »
(3 reacties)
| Frans Groenendijk | 07-05-2014
. .
Het verschil tussen onthoofden en onthoofden en nog een taalkwestie
De leer van Mohammed: een geloof voor 7e eeuwse Arabieren
Hieronder geef ik de Nederlandse vertaling van een belangwekkend artikel van de hand van Dawn Perlmutter, in het Engels gepubliceerd door het Middle East Forum. Alleen de titel heb ik veranderd. Onder de vertaling leg ik uit waarom ik dat gedaan heb en kom ik terug op de kleine aanvaring die ik persoonlijk had met Abdul Jabber van der Ven op 13 oktober. Die ging over het strikt Arabische karakter van de leer van Mohammed. (Van de grote lijn van die bijeenkomst deed ik al eerder vrij uitgebreid verslag). LEES VERDER »
(4 reacties)
| Frans Groenendijk | 12-12-2013
. .
Waarom halal eten niet koosjer is
Gekken niet tegenspreken is wat anders dan ze de baas laten spelen
Vorige week zaterdag was ik in Antwerpen. Terwijl ik door de regen terugliep naar het station, kwam ik meer orthodoxe joodse mannen tegen dan vrouwen met mohammedaanse hoofddoek. Die mannen hadden allemaal een plastic kapje over hun hoed, hun sjtreimel. Ik word een beetje kriegel van dat plastic. Je bent eigenlijk gek wanneer je je mooie hoed niet beschermt tegen de regen, maar juist omdat iedereen dat doet, gaat er iets krampachtigs vanuit.
Ik moest denken aan de joodse spijswetten. Daar zitten praktische, historisch-folkloristische en mooie aspecten aan. Dat verhaal van dat geitje dat niet gekookt mag worden in de melk van zijn moeder: dat heeft toch eigenlijk wel iets liefs?
De moedergeit melken nadat het jong weggenomen is, is al een soort van onaardig. En dan wordt dat jong vervolgens geslacht: nog onaardiger. Dat beest dan ook nog eens in de melk van zijn moeder koken: ja, dat zou bij wijze van spreken toch wel een toppunt van wreedheid zijn.
De manier waarop met dat gebod wordt omgegaan, staat me echter vreselijk tegen. Dat is echt niks voor mij. Maar waarom moet ik dit zonodig laten weten? Geen mens vraagt mij immers om koosjer te gaan eten, laat staan dat iemand me dat opdringt. LEES VERDER »
(12 reacties)
| Frans Groenendijk | 03-09-2013
. .
Bij een oudere dame waar ik geregeld kom hangt een leuk schilderijtje aan de muur, ouderwets, niet van een Rembrandt of zo maar ik vind dat het zijn charmes heeft. Niet alleen omdat het leuk is eens iets anders aan de muur te zien hangen dan IKEA massa productie maar ook vanwege het geschilderde tafereeltje.
Je ziet een oude vrouw op een stoel die met een bak op schoot aardappelen zit te schillen, tenminste, ik denk dat het aardappelen zijn. Naast haar staat een kleuter te kijken wat zij doet. Ze praten samen, niet echt natuurlijk maar aan hun houding kun je zien dat er een conversatie tussen die twee gaande is.
Ik heb bedacht dat het een oma is met haar kleinkind. De vrouw is te oud om de moeder te zijn en ze heeft ook dat rustige ongehaaste van een oudere vrouw die wel weet dat het niet zoveel uitmaakt hoe snel die aardappelen geschild zijn.
Dat tafereeltje van een oma die blijkbaar in hetzelfde huis woont als haar kleinkind en als dank wat hand- en spandiensten verricht als aardappelen schillen en een oogje houden op de kleinkinderen, dat is het soort mantelzorg wat Rutte II ons voor ogen spiegelt. LEES VERDER »
(3 reacties)
| Marielle Bos | 29-08-2013
. .
De haat tussen soennieten en sjiieten in Egypte
Of: de vanzelfsprekendheid van totalitarisme in de mohammedaanse wereld
Ruim twee jaar geleden schreef ik hier op K&K een nogal lang en diepgravend stuk getiteld Arabische lente of mohammedaanse herfst? Dat was ruim voordat Morsi, als kandidaat president voor de MoslimBroederschap, in de eerste ronde van de verkiezingen maar liefst 25% van de stemmen had verzameld. Dus ook voordat in de tweede ronde meer dan de helft van de Egyptische kiezers thuis bleef, omdat ze slechts de keuze hadden tussen Morsi en iemand van het oude regime.
Zoals veel anderen schreef ik twee jaar geleden natuurlijk ook iets over de dreiging die in dat overbevolkte land toen al van de Broederschap en de salafisten uitging in de richting van vrouwen en van christenen (Kopten). Zoals weinig anderen wees ik toen terloops op de aanslagen die daarnaast al gepleegd waren op heiligdommen van de soefi's: de groep die je heel kort door de bocht zou kunnen aanduiden als 'katholieke' mohammedanen. Terugkijkend had ik daar eigenlijk meer nadruk op moeten leggen. Zo'n zelfde soort fout wil ik niet nog eens maken. Daarom nu de schijnwerper vol op de gewelddadige dood, enige weken geleden, van sjeik Shehata en enkele andere sjiieten. LEES VERDER »
(1 reacties)
| Frans Groenendijk | 21-08-2013
. .
Een goede Ramadan gewenst. En ook alvast een geslaagde Ashura en een bloederig Slachtfeest!
Het zou om te lachen zijn wanneer het niet om te janken was
Een medewerkster van het Cidi schreef op haar Facebook-pagina: "Beste moslim Facebook vrienden, goede Ramadan en sterkte met de lange dagen!" Niet echt verrassend: van die 'moslim Facebook vrienden' die ze aansprak, reageerde er geen enkele. Een aantal andere FB-vrienden reageerde wel.
Met lovende en met afkeurende reacties.
Vanuit de hoogte reageerde ze op die laatste: "(...) dit riekt naar discriminatie mensen! Net als ik mijn christelijke volgers ook een fijne Kerst wens, mag ik zeker ook niet doen, komen jullie zeker met de kruisvaarders aan...".
Discriminatie: ja die ergste misdaad die een mens zich maar voor kan stellen. Erger dan het mishandelen van een zwangere vrouw, mensenhandel, verkrachten van kinderen of moord. Een van de problemen die ik heb met dit soort opmerkingen en activiteiten is de ziekelijke angst voor volgelingen van Mohammed, die er uit spreekt: laten we proberen 'ze' vriendelijk te stemmen door ze naar de mond te praten.
LEES VERDER »
(4 reacties)
| Frans Groenendijk | 17-07-2013
. .
De grafsteen van de moslimcultuur
In de categorie één plaatje, 1000 woorden
Met update. Hier op Keizers & Kleren is de bijzondere 'moslim'-stroming der ahmadiyya al vaker langsgekomen.
De laatste keer terloops, toen ik aan de organisatoren van het Nationaal Islam Congres voorstelde om bij een debat over het fenomeen 'islamofobie' ook de vraag te betrekken of er zoiets als 'ahmadiyya-fobie' bestaat.
Ahmadiyya of ahmadi, zijn mensen die zichzelf moslim noemen, maar door bijna alle andere volgelingen van Mohammed als ketters beschouwd worden omdat ze ook meneer Ahmed als profeet beschouwen. Alexander Pechtold maakte zich ooit onsterfelijk belachelijk door te verklaren dat hij zich nu eens inhoudelijk ging verdiepen in 'de islam' door het lezen van een boek van juist deze stroming [1]. In Nederland heeft een van televisie bekende autochtone bekeerling al eens laten weten dat alle ahmadiyya eigenlijk vermoord zouden moeten worden. In Indonesië en vooral in Pakistan maken de aanhangers van de 'religie van de wrede' er wat meer werk van om hun haat tegen deze 'ketters' tot uitdrukking te brengen. Tot en met het censureren van de grafsteen van nobel-prijswinnaar Salam toe.
Hieronder de vertaling van een stuk over die schande door Farooq Sulehria, zelf van Pakistaanse afkomst. LEES VERDER »
(7 reacties)
| Frans Groenendijk | 17-06-2013
. .
Twitter-‘debatje’ met ‘Someone’: treurig en hoopgevend tegelijk
De 'echte islam' en de geruchten over Aïsha
Gisteren had ik er weer eens zin in: een twittergesprekje onder de hashtag #MyJihad. Een paar maanden geleden deed ik voor het eerst verslag van zo'n uitwisseling. Dat was met
@Nasreen_Vr, "IslamicFeminist". Daar ook wat meer over de achtergrond van die #hashtag. Er is een direct verband met de afbeelding in de banner van dit weblog.
Dit keer tweette ik met @_Le_aa_, "Someone". Deze conversatie verliep heel anders. Vooral het einde was nogal abrupt. Ze daagde me uit met "Noem me één plaats, ik wacht". En ik antwoordde.
Het begon met een opmerking van @_Le_aa_ in de richting van een andere twitteraar, @The__Chauvinist
"You know just the false things about islam .. If you know the real islam .. You will be a Muslim #myjihad" (de hele conversatie is hier bij 'Between Tweets' te bekijken in een mooiere lay-out). LEES VERDER »
(1 reacties)
| Frans Groenendijk | 23-04-2013
. .
Hindoes, mohammedanen en sikhs: eeuwenoude verhalen?
Er is iets grondig mis in de sociale wetenschap
De ontdekking van een nieuwe Facebook-pagina, over wreedheden van mohammedanen tegen Sikhs en Hindoes bij de opdeling van India (1947), herinnerde me eraan dat ik nog iets wilde schrijven over twee gebeurtenissen die daarmee samenhangen: een uit 1675 en een uit 2012.
Ik begin met de gebeurtenis uit 1675 omdat die te maken heeft met de bijzondere relatie tussen Sikhs en Hindoes, maar eerst nog een terzijde.
Ik ben atheïst, maar ik gooi niet alle spiritualiteit, religie, bijgelovigheid en pseudo-religie op een hoop. Mensen die dat doen beschouw ik als denklui en/of kortzichtig. LEES VERDER »
(19 reacties)
| Frans Groenendijk | 10-04-2013
. .
Een dawah-drol door de brievenbus
"Innerlijke militaire expedities"
Hier op Keizers & Kleren hebben we nauwelijks last van ze. Van lieden als de 'bekeerling' Danny, 'slaaf van Allah' (=Abdullah), die met een tang in de hand op zoek zijn naar varkens. Die onder een stuk over ahmadiyyafobie komen melden: "In de toekomst moet ik naar Mekka".
Op andere fora zie je hoeveel gekker het kan.
Er zijn er die zo weinig op de context letten dat ze hun stukjes standaardpropaganda voor het mohammedanisme dumpen op plaatsen waar die, dankzij de context, een héél andere betekenis krijgen. Ze herinneren me aan communisten die in 1977 stickers met de leuze "Van Agt eruit, de CPN erin" ook op vuilnisbakken plakten. Dat was trouwens in Delft. Lang voordat die stad een broeinest was voor jihadisten. Timon Dias schreef op De Dagelijkse Standaard al over Delft, D66, kansenjongeren en jihad. LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 27-03-2013
. .
Verkrachtingen voorkomen door verbod op buitenechtelijke seks
Mohammedanen moeten weer de baas worden in India
De gekke goeroe Asaram Bapu heeft in Nederland de pers gehaald met zijn walgelijke opmerkingen over de afgrijselijke groepsverkrachting en moord in New Delhi. Het slachtoffer had volgens hem vriendelijker moeten doen tegen het tuig, dat van te voren het plan had opgevat om een vrouw te verkrachten en vermoorden.
Ook dorpsoudste Sarpanch Shamsher Singh uit een piepklein stadje op 180 km afstand van New Delhi haalde het Algemeen Dagblad van Nederland met zijn iets minder idiote opmerkingen.
Over het advies uit de titel, dat voorkomt in officiële uitlatingen van de Jamaat-e-islami Hind over het structureel aanpakken van de oorzaak van verkrachtingen, heb ik echter nog niets gelezen of gehoord in de westerse media.
Ik betwijfel of het bericht van vandaag over stenen gooien naar de politie in Hyderabad (zie afbeelding) hier wel het nieuws zal halen. Aandacht voor de aanleiding daarvoor, het arresteren van een radicale politicus van de mohammedaanse partij All India Majlis-e-Ittehad-ul Muslimeen (MIM), was er ook niet en over de aanleiding voor die toename van extreme uitlatingen hebben we het helemaal niet. Alleen bij de BBC vond ik een bericht over het haatzaaien van die politicus. Daarin zetten ze 'hate speech' tussen aanhalingsteken… LEES VERDER »
(5 reacties)
| Frans Groenendijk | 11-01-2013
. .
Koranstoom en heilig afwaswater
Lieden die gevaar opleveren wanneer ze niet voldoende uitgelachen worden
Het filmpje waar de afbeelding naar linkt moet u beslist helemaal bekijken.
Inloggen is wel verplicht, maar slechts een kleine moeite. Eigenlijk nog absurder dan de inhoud van dit clipje is de vindplaats: het is met Engelse ondertiteling online gezet door het 'Israëlische' Memri *), maar ik vond het dankzij een aanprijzing op een fanatiek pro-mohammedaans forum!
De afgebeelde meneer Sharif Shukran is zo gek als de gemiddelde katholieke priester in de Herfsttij der middeleeuwen was. Op tweederde van het begin van het filmpje stikte ik bijna van het lachen. Meneer laat zien hoe de Koran in water kan worden 'opgelost'. Ik verklap niet hoe hij dat doet, anders bederf ik uw plezier.
Maar kijk uit: verwar het drankje dat hij brouwt niet met 'Koranisch water' dat ook allerlei geneeskrachtige werkingen heeft. Zulk water maakt men door bepaalde verzen uit dat boek met speciale inkt op te schrijven en die inkt dan met water weer van het papier af te wassen. Het water dat je dan krijgt, een soort afwas-water dus eigenlijk, dat is 'Koranisch water'. LEES VERDER »
(3 reacties)
| Frans Groenendijk | 06-01-2013
. .
Rare sociaal democraten
De scheiding tussen 'islam' en 'moslims' en de grenzeloze leugenachtigheid van Marcouch
Het vorige stukje heette Goede sociaal-democraten?, maar ik wilde hier, om meerdere reden, niet Slechte sociaal-democraten! boven zetten. Ik zoom met name in op één sociaal-democraat, Ahmed Marcouch, aangespoord door deze discussiebijdrage op De Dagelijkse Standaard. Dat stuk is geschreven door 'Esther' en de titel -Moslims zijn ook islam- lijkt vreemder dan hij is. Dat komt omdat het een feite een soort reactie betreft op een bijdrage van meneer Jan Jaap de Ruiter op DDS, dezelfde Jan Jaap die hier op deze webstek een prominente plaats verwierf dankzij een linkje van GeenStijl: hij is de hoofdpersoon van het meest gelezen stuk hier. LEES VERDER »
(21 reacties)
| Frans Groenendijk | 17-12-2012
. .
Terrorism, terror and some statistics
Is defusing an ideology impossible?
I stumbled upon this post on FrontPageMagazine about the number of terrorist-attacks being quadrupled since 2001. Because I also write on a sister website of this blog Emperors and clothes about science (in Dutch, but Google Translate gives a good impression of what is going on there) I felt compelled to mention it here and to add some reflections of my own.
The FPM-article does not include this picture or the one you find below. I made this Excel-graph, based on the list of 'The Religion Of Peace' (TROP). The above picture needs some elucidation. I will provide this but first I make some remarks about the data to which the FPM-article refers. LEES VERDER »
(0 reacties)
| Frans Groenendijk | 08-12-2012
. .
Fatsoenlijke mohammedanen: “They will kill us first”
Over het 'Centre for Islamic Pluralism', CIP
Ook fatsoenlijke mohammedanen, die echt met afschuw vervuld zijn door wat andere mohammedanen uit naam van het mohammedanisme aanrichten, zien geen brood in pogingen dat gedachtegoed te hervormen. Bewust of onbewust beschouwen ze het als onbegonnen werk.
De meeste van die met afschuw vervulden, hopen -net als de meeste niet-mohammedanen- dat de ellende die samenhangt met het mohammedanisme 'vanzelf' minder zal worden, of houden vast aan het zelfbedrog dat het totalitaire denken, de misogynie en de terreur 'eigenlijk' voortkomen uit iets anders.
Een zeer klein aantal toont echter meer verantwoordelijkheidsgevoel, wil iets doen en doet ook iets: ze vallen de wahhabisten uit Saoedi-Arabië en de jihadisten aan, de mensen die in hun ogen het mohammedanisme 'gekaapt' hebben. Niet met wapens maar met woorden. Ze zijn zeer goed geïnformeerd. Ze doen goed werk maar ze zijn met heel weinig en ze krijgen minder aandacht dan mensen met minder verantwoordelijkheidsgevoel zoals meneer Ramadan, Dibi, Ahmed Marcouch, Sidali, de sharia-charlatan en noem er nog maar een paar honderd.
Zou het helpen om hier wat aandacht aan ze te besteden, hier wel te luisteren naar wat ze te zeggen hebben? LEES VERDER »
(1 reacties)
| Frans Groenendijk | 21-10-2012
. .
Mona Elthahawy en de zelfmoord van de westerse beschaving
Wie dreigt krijgt zijn zin
Mensen die vaker Keizers & Kleren bezochten zal het al zijn opgevallen: de 'banner' is veranderd. Tot vorige week stond rechts bovenaan een foto van een scene uit het anti-Wilders proces.
De afbeeldingen die er nu staan zijn van de AFDI, American Freedom Defense Initiative en van de actie van een door het mohammedanisme verwarde feministe: de uit Egypte afkomstige Mona Elthahawy. (hier de beelden)
In tegenstelling tot de tamelijk geschifte Al Hibri, die hier eerder langs kwam, is deze verwarde feministe geen fundamentaliste: ze is bijvoorbeeld positief over het anti boerka-beleid in het Westen en om die reden wordt ze vanzelfsprekend veracht en bedreigd door de jihadisten. Van het begrip vrijheid van meningsuiting snapt ze evengoed weinig of niets. Dat is erg jammer. Ernstiger is het dat steeds meer invloedrijke personen in het Westen even verward of nog verwarder blijken. LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 15-10-2012
. .
De mohammedaanse wet: niet echt een boekbespreking
India en het beleefde terugdringen van het mohammedanisme
Het lezen van het hier afgebeelde boek doet me goed en ik heb het nog niet eens helemaal uit! 99,9% van de Nederlanders zou dit boek 'niet om dóór te komen' vinden. Schat ik.
Ik heb dus niet de illusie dat ik met dit stukje iemand zal overhalen ook een exemplaar ervan te gaan bemachtigen, laat staan om het te lezen. Het boek telt bijna 500 bladzijden, het stond gisteren op plaats 3.229.440 van de bestsellerslijst (ahum) van Amazon en is daar door niemand ge'reviewed' sinds deze tweede editie zeven jaar geleden uitkwam; 40 jaar na de eerste. Een nieuw exemplaar kost trouwens 47 dollar, terwijl voor tweedehands exemplaren op dit moment tussen de 73 en 244 dollar wordt gevraagd! Ik had mazzel: ik betaalde slechts 35 dollar. Bij het bestuderen ervan schiet ik af en toe in de lach maar dat heeft met die prijs of die (on)leesbaarheid niets te maken: allerlei zaken vallen prachtig op hun plaats, ik leer tegelijkertijd aardig wat bij en bovenal reikt India ons via dit boek een heel andere invalshoek aan voor het omgaan met de uitdagingen die het mohammedanisme aan andere beschavingen stelt. Vandaag de dag is dat heel welkom (link voert naar filmpje met mohammedanen in Parijs die 'vreedzaam oproepen tot het vermoorden van joden'). LEES VERDER »
(0 reacties)
| Frans Groenendijk | 08-10-2012
. .
MPAC Calls Me an “Expert on Islam”
Daniel Pipes aan het woord
Bij wijze van uitzondering een onvertaalde Engelse tekst. Er valt veel uit te leren over de bijzondere manier van redeneren van de gemiddelde 'gematigde' mohammedaanse organisatie in het Westen. MPAC staat voor Muslim Public Affairs Council: een Amerikaanse organisatie ter promotie van het mohammedanisme.
Hier de link naar hun 'about'-pagina. Hun 'vredelievendheid' illustreren ze daarin door middel van een verwijzing naar koranvers 8:61. Een vers dat begint met "Maar…". Dat slaat vanzelfsprekend terug op de alineas die er onmiddellijk aan vooraf gaan. Ze staan in een van de meest oorlogszuchtige hoofdstukken van het het hele boek met de op zich al veelzeggende titel "De (oorlogs)buit".
Het uit de context citeren van Koranverzen: het is een bekende, karakteristieke uitingsvorm van 'islamgeleerdheid', maar dit is wel een heel opmerkelijk voorbeeld ervan. Men realiseert zich blijkbaar niet eens dat een zin die begint met 'maar' erom schreeuwt om in de context geplaatst te worden. LEES VERDER »
(0 reacties)
| Frans Groenendijk | 24-09-2012
. .
Allah heeft geen boodschap, alleen een boodschapper
Mohammed: angel en achilleshiel tegelijk
Tot ver in de twintigste eeuw werd de leer van Mohammed door mensen van buiten die wereld meestal aangeduid als ‘mohammedanisme‘ en zijn volgelingen noemde men ‘mohammedanen‘.
Wie tegenwoordig die termen gebruikt kan rekenen op chagrijn van de volgelingen en op verontwaardiging van vele anderen. De termen zouden beledigend zijn. Dat is eigenlijk vreemd. LEES VERDER »
(8 reacties)
| Frans Groenendijk | 15-09-2012
. .
Wanneer we Breivik een monster noemen zullen meer monsters hem nadoen
OIC roept moordenaarsbende op tot dialoog met de regering
Als er één land is waar de 'bloedige grenzen' van het mohammedanisme tegenwoordig duidelijk zichtbaar zijn, is dat Nigeria.
Het onvolprezen, wereldberoemde boek The Clash of Civilizations, schreef Samuel Huntington als nadere uitwerking van een essay dat hij een paar jaar daarvoor al publiceerde in het tijdschrift Foreign Affairs. Dat essay bevatte al de uitspraak 'Islam has bloody borders'. In een voetnoot in het boek vermeldt hij dat er geen enkel statement was waar hij meer op werd aangevallen. Dat was voor hem een extra aansporing om hiernaar meer onderzoek te doen. Dit leidde in het boek tot een paragraaf waar moeilijk een speld tussen te krijgen was: uitgebreide opsommingen, beschrijvingen, tabellen.
Over de botsing in Nigeria was het boek echter opvallend en eigenlijk pijnlijk beknopt.
Een deel van de verklaring daarvoor is simpel: de Nigeriaanse variant van Al Qaeda, Boko Haram, stamt van (vrijwel onmiddellijk) na het inspirerende succes van '9-11'. Het andere deel is dat zelfs de überrealpolitisch redenerende Huntington ervoor terug schrok om zich uit te laten over de kern van het mohammedaanse gedachtegoed.
De manier waarop met Boko Haram, de bijnaam van Jama’atul Ahlus Sunna Lid Da’awatis Jihad of in het Engels: People Committed to the Propagation of the Prophet's Teachings and Jihad, wordt omgegaan, vormt de ultieme illustratie van de wereldwijd reëel bestaande en verlammende islamofobie.
LEES VERDER »
(4 reacties)
| Frans Groenendijk | 27-08-2012
. .
Ewald Engelen, blijmoedig en schaamteloos
Over "de mondiale wedren om Afrikaanse en Arabische geboorteoverschotten"
In de kritische bespreking van Het immigratietaboe van twee weken geleden kondigde ik aan dat ik ook nog een of meerdere positieve stukken zou schrijven over het boek, niet hier op het weblog Keizers & Kleren maar op de net opgestarte webstek Keizers & Kleren.
Dit is nog een opstapje daarnaartoe. Joost Niemöller gaf zijn boek als ondertitel '10 wetenschappers over de feiten', maar hij schreef ook over vreemde trends en types in de wetenschappelijke wereld. Een ervan is de hoogleraar annex anti-Wilders activist annex GeenStijl-stijl-imitator Ewald Engelen. Hij kwam hier op het weblog K&K een keer eerder langs, naar aanleiding van een bizarre oprisping die hij voor Me Judice had geschreven.
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 24-07-2012
. .
Het onbedreigde gelijk van de fundamentalisten
Is er opgeroepen de piramides te vernietigen en wat doet dat er toe?
Het is onwaarschijnlijk dat de meerderheid van de bevolking van Egypte achter het idee staat om de piramides te vernietigen. Er wordt zelfs beweerd dat het bericht dat sjeiks daartoe hebben opgeroepen, berust op een hoax, een hoax om de volgelingen van Mohammed in een kwaad daglicht te plaatsen. Die bewering is niet overtuigend en vooral: niet erg belangrijk. De fundamentalisten zijn volhardend en uit op de macht.
Vederso vertaalde een achtergrondstuk van het Finse Tundra Tabloids over salafisme, takfirisme, 'hypocrieten' en afvalligen: Salafisten hebben weinig op met discussie, integriteit, vrede, uitwisseling, hervorming of compromissen. Ze zijn van het absolute, goddelijke gelijk aan hun zijde.
LEES VERDER »
(5 reacties)
| beheer | 19-07-2012
. .
Het christendom, de christenen en ik
De moeder van Samira Bouchibti-Abbos
Toen ik dit boek aanschafte, had ik al gelezen wat de onvermoeibare, integere doch linkse journalist Carel Brendel ervan vond. Hij deed in zijn recensie een soort voorspelling over hoe "geharnaste islamcritici", -waar ik toe behoor-, over Samira Bouchibti zouden oordelen. Een raar begin. Toen ik het boek uit had, was ik het direct en hartgrondig met Carel Brendel eens dat de houding van voormalig PvdA-kamerlid Bouchibti veel lovenswaardiger is dan die van bijvoorbeeld de doodsbange Tofik Dibi. Ik had echter niet gelijk op een rijtje wat nu het rare is aan dit boek. Dat drong pas goed door toen ik er een weekje later voor ging zitten om deze recensie te schrijven en ik nog eens opnieuw naar de omslag van het boek keek: van opmerkelijk veel van de vreemde aspecten zijn 'illustraties' te vinden op de buitenkant ervan!
LEES VERDER »
(11 reacties)
| Frans Groenendijk | 17-06-2012
. .
De Sharia-charlatan (10)
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
Nagekomen deel van een feuilleton over Leidsche flessetrekkerij.
Hans Jansen meldde op Hoeiboei:
Maar er is vandaag (11 juni) ook goed nieuws. Op een receptie in Leiden, na de oratie van Leon Buskens, heeft professor Berger mij meegedeeld dat hij mij binnenkort de onderbouwing zal toesturen van zijn stelling dat de sharia voor meer dan 90% identiek is aan het Nederlands recht!
Interessant. Ik denk alleen dat arabist Jansen zich met het percentage vergist. De aan te tonen overeenkomst is 98%, of 95% zoals Berger later weer zei. Die drie procent verschil was wetenschappelijk trouwens op zichzelf ook al onverklaarbaar.
Wat vooraf ging: Maurits Berger is Leids hoogleraar "Islam in de hedendaagse Westerse wereld", vooral bekend van zijn uitspraak dat de Sharia (het islamitisch recht) voor 98% (later: 95%) overeen zou komen met het Nederlands recht. Berger had arabist Jansen toegezegd om zijn uitspraak te onderbouwen. Hij kwam deze toezegging nooit na. Een jaar geleden schreef ik professor Berger daarover aan. LEES VERDER »
(8 reacties)
| Andre van Delft | 13-06-2012
. .
De gekte
Elastiek in de grondwet
Dit is de 21ste en -ik kondigde het vorige week al aan- laatste aflevering van de zondagse serie op K&K.
Als het om het mohammedanisme gaat, lijkt het soms of er onder politici, journalisten en sociale wetenschappers een wedstrijd gaande is in het verkopen van zo groot mogelijke onzin.
Ik beschrijf hieronder een paar van de vaakst terugkerende thema’s en constructies van de vele, vele inzendingen.
Een aantal Nederlandse politici kwam in 2008 met de suggestie om de geschiedschrijving van de Tweede Wereldoorlog een nieuw accentje te geven om zo straatschoffies van Marokkaanse komaf te paaien.
In Zeeland liggen een aantal Marokkaanse soldaten begraven. Het is niet helemaal duidelijk waar ze zijn omgekomen maar hun stoffelijke resten waren in Zeeland aangespoeld. Men wilde nu onderzoeken of het treurige lot van deze mannen zo verdraaid kon worden dat de gebeurtenissen konden worden voorgesteld als een Marokkaanse bijdrage aan de bevrijding van Nederland.
LEES VERDER »
(7 reacties)
| Frans Groenendijk | 10-06-2012
. .
Wilders en Churchill
Bespreking 'Marked for Death'
Geert Wilders lijkt maar weinig op Winston Churchill. Types als Fouad Belkacem van Sharia-Vier-België lijken nog veel minder op Adolf Hitler. Ali Khamenei, de opvolger van Khomeini, toont wat meer overeenkomsten met de Führer -zijn titel is ook "De Leider"-, maar de verschillen zijn toch wel groot. Indien die verschillen maar goed in de gaten gehouden worden, heeft het echter wel degelijk zin om stil te staan bij de overeenkomsten tussen de ontwikkelingen rond 1930 en die van vandaag de dag.
Een jaartje geleden vergeleek ik het proces tegen Wilders met dat van de kampioenen van de appeasement tegen de schoonzoon van Churchill, in 1938. Dat bleek best leerzaam.
Deze week las ik het voortreffelijke Marked for Death. Wilders richt zich met dit boek op politiek betrokkenen in de hele wereld. Het is dus vanzelfsprekend in het Engels geschreven en even vanzelfsprekend komt de politieke en economische betekenis van euro-obligaties er niet in voor…
Het boek graaft diep, gaat over veel verschillende en moeilijke onderwerpen, bevat een stortvloed aan argumenten, noten en citaten -waaronder veel van Amerikaanse presidenten en van mensen die het mohammedanisme van binnenuit hebben leren kennen- en is genuanceerd geformuleerd. Hier en daar zelfs diplomatiek. En toch is het goed leesbaar, zeker voor wie al enigszins is ingewerkt in het onderwerp.
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 09-06-2012
. .
Gills kernvraag: ideologie of identiteit?
Lessen uit India
Dit is de 20ste en op een na laatste aflevering van de zondagse serie op K&K.
Ook in de grootste democratie, India, worstelt men met de vraag hoe om te gaan met naast elkaar bestaande, zeer verschillende culturen. India is vele malen ‘multicultureler’ dan Nederland. Dan heel Europa zelfs. We kunnen ons voordeel doen met het bestuderen van verhoudingen en gebeurtenissen in India.
Het sikhisme is de vierde religie van India. De mannelijke sikhs zijn herkenbaar aan hun baarden en tulbanden. Ze werden verhoudingsgewijs zwaar het slachtoffer van de opdeling van India in 1947. Velen vluchtten weg uit hun geboortestreek omdat die onder het (West)Pakistaanse mohammedanisme ging vallen. Voor wat betreft de verhouding tussen de religies stonden en staan ze meestal aan de kant van de hindoemeerderheid.
Sinds 2004 heeft India zelfs een president die afkomstig is uit de sikh gemeenschap maar de relatie met de hindoes is beslist niet zonder problemen geweest. Tussen 1984 en 1993 was er sprake van hevig sikh-terrorisme.
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 03-06-2012
. .
Vijftig dagen geleden stond hier een stukje over een raadsel waar het Nationaal Islam Congres mij mee opzadelde. Omdat dat Congres, toogdag van mohammedaanse fundamentalisten in Nederland, dit jaar op Eerste Paasdag gehouden werd, maakte ik van dat raadsel een 'Paaspuzzelopdracht' en nodigde ik de lezers van Keizers & Kleren uit om met oplossingen te komen. Vandaag de 'uitslag'.
De puzzel ging over mijn wel of niet deelnemen aan het zogenaamde Grote Islamdebat, dat dit jaar het thema 'islamofobie' had. Ik behoor in Nederland tot de meest uitgesproken tegenstanders van de leer van Mohammed. Niemand in Nederland heeft de valsheid van het begrip 'islamofobie' zo intensief bestudeerd en uitgebreid beschreven als ik *). Dat ik niet welkom was in het panel dat op het NIC over 'islamofobie' zou debatteren is dus helemaal niet verrassend. Het grote raadsel was dat men mij aanvankelijk daar wel voor uitnodigde en, pas nadat ik enkele zeer bescheiden voorwaarden had geformuleerd voor mijn deelname en -op hun verzoek- suggesties had gedaan voor stellingen, daar vervolgens weer van afzag. Dat ze me dat niet eens lieten weten was onbeschoft, maar verder niet interessant.
Het raadsel werd nog groter..
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 28-05-2012
. .
Mohammedanisme en geschiedenis-2
Jizya en slavernij
Dit is aflevering 19 van de zondagse serie op K&K.
Mensen die geen mohammedaan wensen te worden in een land waar de aanhangers van dit gedachtegoed aan de macht zijn gekomen, moeten daar volgens Mohammed boete voor betalen. De term daarvoor is jizya en het idee staat ook zo in de Koran: in het beruchte vers 9:29. De jizya wordt ook wel aangeduid als 'beschermgeld'. 9:29 wordt daarom ook wel aangeduid als het maffia-vers. (Gemakkelijk te onthouden in combinatie met het naskh-vers en het akkervers, dankzij al die a-tjes.)
Alle pogingen het te doen voorkomen alsof dit vers géén duidelijke aanwijzing is voor het tirannieke karakter van de Koran, lopen stuk op de laatste wending ervan: die jizya moet namelijk betaald worden “terwijl ze [die niet-mohammedanen] onderdanig zijn”. Die strekking is terug te vinden in alle (twaalf) vertalingen die ik daarop heb nageslagen, zelfs in die van de ahmediyya.
Eeuwenlang vormden de hoogte van die boete en de manier waarop die geïnd werd, middelen om het mohammedanisme te verspreiden: de verspreiding ‘zonder dwang’...[1]
LEES VERDER »
(1 reacties)
| Frans Groenendijk | 27-05-2012
. .
Mohammedanisme en geschiedenis
Jahiliyyah en onthoofding
Dit is aflevering 18 van de zondagse serie op K&K. Het probleem met de geschiedenis van het mohammedanisme wordt niet gevormd door de rol die het reëel bestaande mohammedanisme de afgelopen veertien eeuwen speelde bij de onderdrukking van vrouwen, slavenjacht, veroveringsoorlogen, plundering, onderdrukking, geestelijke terreur, afpersing of piraterij, maar door de wijze waarop door vrijwel alle mohammedanen nog steeds met (de eigen) geschiedenis wordt omgegaan.
Het ontkennen, verdoezelen en verdraaien van de geschiedenis lijkt ook voor in het Westen woonachtige mohammedanen een vanzelfsprekendheid. De voorzitter van de Turkse Gemeenschap in Duitsland, Kenan Kolat, liet in augustus 2009 weten, dat hij niet wilde dat kinderen van Turkse afkomst op school iets leren over de Armeense genocide. Die Turkse kinderen krijgen daardoor last van psychische problemen.
Dat er in het boek Islamofobie? Een nuchter antwoord een hoofdstuk aan gewijd wordt, heeft drie met elkaar samenhangende redenen.
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 20-05-2012
. .
Dit is aflevering 17 van de zondagse serie op K&K.
Het getoonde hoofd is van Fouad Sidali. Hij is een van de voormannen van de PvdA-Amsterdam, mediapersoonlijkheid en lid van het landelijk bestuur van de partij van Spekman en Samsom. De afbeelding is afkomstig van een TV-uitzending van kort na het uitkomen van het filmpje Fitna.
Na de vertoning van beelden daaruit, wijst hij erop dat die afkomstig zijn uit het buitenland. Niet alleen zijn Nederlandse mohammedanen van nu (2008) heel anders dan die in landen waar mohammedanen in de meerderheid zijn, meneer Sidali kan zich niet voorstellen dat zelfs over tweehonderd jaar Nederlandse mohammedanen zich zo zouden gaan gedragen, zo liet hij weten bij het progamma van de Bekende Nederlanders Pauw & Witteman.
Wanneer mohammedanen hier in Nederland die Fitna-personages gaan imiteren, maakt hij zich daar ook geen voorstelling van. Waarom zou hij ook: als het al in de werkelijkheid gebeurt hoeft hij het zich natuurlijk niet meer voor te stellen!
LEES VERDER »
(0 reacties)
| Frans Groenendijk | 13-05-2012
. .
Aïsha en de necrofilie-hoax
Was Aïsha 6, 9 of 19?
Dit is aflevering 16 van de zondagse serie op K&K.
In het kader van de Arabische winter zetten mohammedaanse fundamentalisten zich in om de minimumleeftijd waarop meisjes mogen trouwen te verlagen.
Volgens een bericht van Al-Arabya zetten ze in Egypte in op 14 jaar. Daarmee sluiten ze (nog?) niet direct aan bij de denkbeelden van de ‘grootmoefti’ van Saoedi-Arabië, Abdul-Aziz Aal ash-Shaikh, die 10 jaar wel een mooie huwelijksleeftijd vindt [1], bij de praktijk in Yemen of het voorbeeld van de profeet Mohammed zelf.
Want er is natuurlijk geen ontkomen aan: dat voorbeeld speelt een hoofdrol bij het instandhouden, nee opnieuw ruim baan geven aan deze vorm van onbeschaving.
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 06-05-2012
. .
Het is niet eens in het Arabisch
Dit zijn de moedigste verdedigers van Mohammed...
In mijn boek noem ik jihadwatch.org, onder leiding van Robert Spencer, de "belangrijkste webstek *) met kritiek op mohammedaanse theorie en praktijk". Spencer heeft talrijke mensen die hem op uiteenlopende manieren aanvielen, uitgedaagd voor een openbaar debat: zowel mohammedaanse als niet-mohammedaanse verdedigers van die nare leer. Ze durven het niet aan. Naar aanleiding van het verschijnen van het nieuwste boek van Spencer, Did Muhammad exist? zijn nu twee mohammedaanse toppers de uitdaging wel aangegaan: Anjem Choudary en Omar Bakri. Heel moedig, al helemaal omdat Spencer ook nog eens werd bijgestaan door een andere gigant uit de islamkritiek: David Wood. Het was dus twee tegen twee. Och arme.
Je moet je waarschijnlijk veel hebben bezighouden met de leer van Mohammed en het debat erover, om daadwerkelijk plezier te beleven aan het bekijken van de videoregistratie: ik heb echt zitten schaterlachen. Maar voor de meeste mensen zal de film erg lang en saai zijn. Hieronder vindt u, behalve de video zelf, daarom ook nog enkele -uiteraard bloedserieuze-, samenvattende opmerkingen.
LEES VERDER »
(7 reacties)
| Frans Groenendijk | 03-05-2012
. .
Christenen als bondgenoten van Mohammed?
'Antwoorden' van christelijke parlementsleden
CDA-europarlementariër Wim van de Camp twitterde dat hij in de huidige, sterk deconfessionaliserende wereld, de islam beschouwt als bondgenoot van het Christendom. Hij vond het niet nodig om op enigerlei wijze te reageren op de aanvullende vragen die ik hem twee weken geleden rechtstreeks en via een open brief op Keizers & Kleren stelde.
Samen met Tommie Hendriks en Maarten Vonk stuurde ik een week geleden een brief met dezelfde dertien vragen (zie onderaan dit stuk voor de tekst) aan alle Tweede Kamerleden van CDA, CU en SGP. Een slechter tijdstip voor onze brief hadden we niet kunnen kiezen: op de dag van versturen eindigde de gedoogconstructie. We kregen nog wel een viertal reacties. Ze stemden niet tot optimisme of zelfs maar geruststelling, wel tot overpeinzing.
LEES VERDER »
(10 reacties)
| Frans Groenendijk | 30-04-2012
. .
Steunde de Koran de profeet hierin?
Wie is er bang voor Mola Ram of Lenin?
Afl 15 van de zondagse serie.
Iemand met een levensloop zoals aan Mohammed wordt toegeschreven, zou door ieder mens met enig fatsoen een perverse tiran genoemd worden. Wanneer zo iemand in deze tijd en hier in het Westen zou leven, zou hij vervolgd worden en gevangengezet. Maar waarom zouden we het hier en nu nog hebben over de misdragingen van iemand die lang geleden leefde? Hij leefde ver hier vandaan, is zeker al meer dan duizend jaar dood en er zijn sindsdien nog heel wat tirannen geweest die zich nog ernstiger misdroegen. Waarom dan nog uitspraken doen over dat wangedrag? En zelfs wanneer al dat lelijks, dat met name door zijn fanatiekste volgelingen over hem beweerd wordt, historisch juist zou zijn, dan nog: waarom zou dat ons nu nog verontrusten of zelfs beangstigen? We zijn toch ook niet echt bang voor Dracula of voor Mola Ram? (zie afbeelding) [1]. We zijn ook niet bang meer voor Mehmet IV [2] of voor Wladimir Oeljanov (beter bekend als Lenin), ook al hebben die twee zeker bestaan en is de laatste minder dan een eeuw dood. Met de formulering van de vragen is al een hint gegeven voor de beantwoording.
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 29-04-2012
. .
Stenigen, hongersnood en het mohammedaanse seksleven
De kwestie Tariq Ramadan (Deel 2 van 'De oemma')
Vorige week verscheen op deze plaats deel 1. Dat ging vooral over de sinistere bijklank van het begrip oemma. In het stuk van vandaag beschrijf ik hoe in de praktijk de oemmagedachte de extremisten, fundamentalisten en 'gematigden' op een lijn brengt.
Inzoomen op de door heel veel wensdenkers geprezen fundamentalist Tariq Ramadan vormt daarvoor een goede ingang. Wie oppervlakkig kennisneemt van de teksten die deze onheilspellend populaire man produceert voor zijn westerse publiek, ziet er niets verkeerds in. Of zelfs iets positiefs. GroenLinks is het meest positief over hem: op initiatief van een GL-wethouder van Marokkaanse afkomst werd de man ook naar Rotterdam gehaald als duurbetaalde 'bruggenbouwer'. Maar in het verleden sprak ook Rita Verdonk in lovende termen over hem en de sociaal-democratische would-be realist Paul Scheffer ..
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 22-04-2012
. .
Wie een paar minuten neemt om Van Dale en Wikipedia (in het Engels en Nederlands) te bekijken, wordt het meteen duidelijk dat aan het begrip oemma [1] heel uiteenlopende betekenissen worden toegeschreven. Het begrip wordt het meest gebruikt voor ‘alle mohammedanen wereldwijd’, maar daarnaast ook voor ‘alle mohammedanen die niet in landen wonen met mohammedaanse meerderheid’, ‘alle mohammedanen plus christenen en joden in een land’, ‘de Arabische wereld’, ‘alle mohammedanen in landen met mohammedaanse meerderheid’ en voor ‘het stréven naar wereldwijde samenwerking van mohammedanen’. In haar boek Secular Jinnah, Monir’s Big Hoax Exposed definieert Saleena Karim de oemma zelfs als iedereen in een land die zich niet actief verzet tegen het (mohammedaanse) bewind. Geen van de hier genoemde definities maakt duidelijk waarom dat begrip zo'n sinistere bijsmaak heeft. Een tweetal anekdotes uit mijn eigen onderwijspraktijk geven al een hint. LEES VERDER »
(1 reacties)
| Frans Groenendijk | 15-04-2012
. .
Dit is nummer 12 van de artikelserie afgeleid van het boek Islamofobie? Een nuchter antwoord. Deze aflevering is gebaseerd op een deel van het hoofdstuk Angst: sektarisch en vanzelfsprekend geweld. Er zitten in dat hoofdstuk nogal wat verwijzingen naar de MoslimBroederschap. Als gevolg van de veranderingen die de 'Arabische lente/Mohammedaanse herfst' teweeg hebben gebracht, is dat deel van de tekst in de afgelopen twee jaar op heel wat punten achterhaald geraakt. De positie van de MoslimBroederschap is dramatisch versterkt. In een volgende editie van het boek zal meer aandacht besteed moeten worden aan de Broederschap. Hier heb ik voor wat dat betreft vooral geschrapt. De vanzelfsprekendheid van geweld die hier aan de orde komt, is niet iets dat speciaal bij de Broederschap hoort.
LEES VERDER »
(0 reacties)
| Frans Groenendijk | 08-04-2012
. .
Paaspuzzelopdracht van het Nationaal Islam Congres
Onbeleefd zijn ze, maar waarvoor zijn ze precies bang?
MET UPDATE, nieuwe inzendingen worden toegejuicht, ook wie al eerder postte, wordt uitgenodigd met behulp van de nieuwe informatie verder bij te dragen aan het oplossen van de puzzel.
Verrassend: 'het secretariaat' (zonder persoonsnaam) van het Nationaal Islam Congres zond me op Witte Donderdag [1] via het contactformulier van Keizers & Kleren, een uitnodiging.
Dat congres is de jaarlijkse toogdag, dit keer met Pasen, van mohammedaanse fundamentalisten in Nederland. Trots vermeldt de bijbehorende webstek dat het vermaak uitgevoerd wordt zonder gebruik van muziekinstrumenten en dat halal eten en drinken er in feite verplicht is. Meegenomen eten en drinken mag er namelijk niet genuttigd worden en alle geserveerde etenswaren zijn halal. Onderdeel van het congres is Het Grote Islamdebat, dit jaar met het thema 'Islamofobie'. Het secretariaat polste me of ik interesse had om deel te nemen aan de discussie. Dit was de formulering van het verzoek: LEES VERDER »
(16 reacties)
| Frans Groenendijk | 08-04-2012
. .
De genegeerde powerpoint-presentatie van een Lachende Doder
Was Nidal Hasan een weefjonker of een klokkenluider?
Stukje uit december 2009. Naar boven gehaald in verband met de 'lone-wolf' discussie rondom de Toulouse kinderslachtpartij.
Vriendelijk lachend kijkt de moordenaar in de lens. Zijn ogen staan misschien wat raar, maar wie ziet aan het gezicht van Nidal Hasan dat hij dertien willekeurige, ongewapende collega’s, waaronder een zwangere vrouw, zal gaan afslachten en daarbij nog tientallen anderen zal verwonden? Wie ziet hier een jihadist? Dit is de foto (overgenomen van de Washington Post) van een mohammedaan die niet alleen in dienst is van het Amerikaanse leger -kan het meer geïntegreerd?- maar daar bovendien werkt als psychiater, gespecialiseerd in verwerking van traumatische stress. Hoe stabiel en betrouwbaar kun je het hebben?
In de eerste berichten over zijn daden op 5 november 2009, overheersten dan ook de verbijstering en het ongeloof. LEES VERDER »
(15 reacties)
| Frans Groenendijk | 27-03-2012
. .
De relatie tussen straatterreur en mohammedanisme
Samsom spint garen bij het garen spinnen van Le Pen
Dit is deel elf van een serie stukken die gebaseerd is op het boek Islamofobie? Een nuchter antwoord.
De aflevering van vorige week, met de wat aparte titel Islamisering van de sauna?, bevatte het eerste deel van een wat langer stuk over straatterreur en no-go areas. Ik kondigde aan dat nu de rest zou volgen en dat ik aan zou geven waarom ik dit hoofdstuk, terugkijkend, een van de minder geslaagde vind (in dat gedeelte wordt ook duidelijk waarom Diederik Samsom in beeld is).
In dat eerste deel van vorige week was er goed beschouwd nog geen sprake van een verband tussen straatterreur en het mohammedanisme. Toch bestaat er wel degelijk een relatie. Sterker nog, er lopen minstens vier verschillende lijnen tussen de rol van het mohammedanisme en no-go-areas.
LEES VERDER »
(2 reacties)
| Frans Groenendijk | 25-03-2012
. .
Islamisering van de sauna?
Bij: Van straatterreur tot no-go areas
Er is moeilijk iets te verzinnen dat nog verder af staat van de mohammedaanse culturen dan de sauna. Wanneer in de Koran gesproken wordt over het paradijs gaat het over regen, rivieren, fruit, verkoeling, wijn en vrouwen; zeker niet over een plaats waar je lekker veel kunt zweten en je jezelf als het ware wapent tegen sneeuw en vrieskou. En dan nog dat gebruik dat mensen in hun nakie bij elkaar gaan zitten in een klein hokje, zelfs mannen en vrouwen samen! Toen de stichter van het mohammedanisme leefde, hadden de echte Finnen de sauna trouwens nog niet uitgevonden. Hoe zou er in vredesnaam een tendens kunnen bestaan tot islamisering van de sauna? En toch had ik laatst in een saunacabine echt een aanvaring die eigenlijk dáár over ging.
LEES VERDER »
(5 reacties)
| Frans Groenendijk | 18-03-2012
. .
De Sharia-charlatan (9)
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
Laatste deel van een feuilleton over Leidsche flessetrekkerij.
Wat vooraf ging: Maurits Berger is Leids hoogleraar "Islam in de hedendaagse Westerse wereld", vooral bekend van zijn uitspraak dat de Sharia (het islamitisch recht) voor 98% (later: 95%) overeen zou komen met het Nederlands recht. Berger had arabist Jansen toegezegd om zijn uitspraak te onderbouwen. Hij kwam deze toezegging nooit na. Een jaar geleden schreef ik professor Berger daarover aan. Hij antwoordde niet; daarop diende ik een klacht in bij het College van Bestuur van de universiteit, en op verzoek lichtte ik dat toe. Na maanden wachten wees de universiteit mijn klacht af.
Ik ging in beroep bij het Landelijk Orgaan Wetenschappelijke Integriteit (LOWI). Het LOWI wees dat af. De universiteit beantwoordde enkele vragen over Bergers aanstelling. Het was me nog niet helemaal duidelijk, dus ik deed navraag bij de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid.
LEES VERDER »
(7 reacties)
| Andre van Delft | 17-03-2012
. .
DE sharia bestaat niet
Mohammedanisme, sociale wetenschap en integriteit: een raar mengsel
In deze negende aflevering van de zondagse serie stukken, op basis van mijn boek, gaat het over sharia, niet over DE sharia, want die bestaat niet. In verschillende hoofdstukken staat er iets over sharia, maar het enorme belang van het feit dat er niet zoiets als DE sharia bestaat, komt met name aan de orde in deel III, Het krachtenveld en meer in het bijzonder in het gedeelte over de OIC en de universele islamitische [1] verklaring van de rechten van de mens.
Verderop is de licht aangepaste versie van dat deel van het boek opgenomen, maar eerst iets over de aanleiding om dit onderwerp nu te behandelen.
De afbeelding toont de gevierde wetenschapper Leon Buskens. In het Reformatorisch Dagblad van ruim twee jaar geleden, werden hem enkele stellingen voorgelegd. Buskens was toen net directeur geworden van het Islaminstituut Lucis [2]. Recent kwam hij in het nieuws in verband met het laatste nummer van 2011 van het tijdschrift Rechtstreeks (pdf-link), een periodiek van de Raad voor de rechtspraak. Daarover berichtte het Algemeen Dagblad. Er zat een merkwaardig verschil tussen de uitspraken in die beide krantenartikelen.
LEES VERDER »
(8 reacties)
| Frans Groenendijk | 11-03-2012
. .
De Sharia-charlatan (8)
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
Deel acht van een feuilleton over Leidsche flessetrekkerij.
Wat vooraf ging: Maurits Berger is Leids hoogleraar "Islam in de hedendaagse Westerse wereld", vooral bekend van zijn uitspraak dat de Sharia (het islamitisch recht) voor 98% (later: 95%) overeen zou komen met het Nederlands recht. Berger had arabist Jansen toegezegd om zijn uitspraak te onderbouwen. Hij kwam deze toezegging nooit na. Een jaar geleden schreef ik professor Berger daarover aan. Hij antwoordde niet; daarop diende ik een klacht in bij het College van Bestuur van de universiteit, en op verzoek lichtte ik dat toe. Na maanden wachten wees de universiteit mijn klacht af.
Ik ging in beroep bij het Landelijk Orgaan Wetenschappelijke Integriteit (LOWI). Het LOWI wees dat af. Maar ik had nog een paar vragen voor de universiteit.
LEES VERDER »
(3 reacties)
| Andre van Delft | 10-03-2012
. .
‘Islamgeleerden’ kunnen niet hard genoeg worden aangepakt
De VN, de volgende Holocaust en de Geheime Heilige Wolk
De ontdekking van het gedachtegoed van meneer Hosein bracht me ertoe om voor deze achtste aflevering van de zondagse serie stukken, die gebaseerd is op mijn boek, het hoofdstuk Het niveau van de islamgeleerdheid als onderwerp te kiezen. Verderop vindt u de bijgeschaafde en wat ingekorte versie van dat hoofdstuk, maar nu eerst nog wat meer over Hosein.
Er valt wel wat voor te zeggen om elke 'islamgeleerde' als buitenbeentje te beschouwen, maar wanneer je er van uitgaat dat sommigen wat minder vreemd zijn, lijkt meneer Hosein op het eerste gezicht bij die groep te horen. Volgens de wikipedia pagina over hem [1] verzorgde hij bijvoorbeeld tien jaar lang een maandelijkse preek op het hoofdkantoor van de VN. Dus..
LEES VERDER »
(5 reacties)
| Frans Groenendijk | 04-03-2012
. .
Schuyt en de Nederlandse identiteit
Een goedkope retorische truc
"Wat Wilders doet, is de gemeenschap versterken door anderen buiten te sluiten," sprak Schuyt. "Dat is heel gevaarlijk. Wat hij zegt vertoont grote overeenkomsten met Mein Kampf."
"Het probleem is, dat veel intellectuelen en politici Wilders nog naar de mond praten ook", zei Schuyt. "Typerend voorbeeld: de presentatie van het WRR-rapport Identificatie met Nederland in september 2007, toen prinses Maxima zei dat dé Nederlandse identiteit niet bestaat". "Dat is een waarheid als een koe," zei Schuyt in de Singelkerk. "Hét paard en dé mens bestaan ook niet. Er is geen speld tussen te krijgen." Maar wat gebeurde er? Niet alleen Geert Wilders viel over de prinses heen, maar ook Paul Scheffer en tal van Kamerleden. "Dat was heel dom." Conclusie van professor Schuyt: "Er zouden meer slimme Kamerleden moeten zijn, die niet meedoen aan dit soort stemmingmakerij."
Zo sprak deze emeritus hoogleraar rechtssociologie en lid van de Raad van State, tijdens een lezing in Amsterdam met als thema: Waar is de gemeenschap gebleven?
LEES VERDER »
(9 reacties)
| Toon Kasdorp | 01-03-2012
. .
De Sharia-charlatan (7)
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
Deel zeven van een feuilleton over Leidsche flessetrekkerij.
Wat vooraf ging: Maurits Berger is Leids hoogleraar "Islam in de hedendaagse Westerse wereld", vooral bekend van zijn uitspraak dat de Sharia (het islamitisch recht) voor 98% (later: 95%) overeen zou komen met het Nederlands recht. Berger had arabist Jansen toegezegd om zijn uitspraak te onderbouwen. Hij kwam deze toezegging nooit na. Een jaar geleden schreef ik professor Berger daarover aan. Hij antwoordde niet; daarop diende ik een klacht in bij het College van Bestuur van de universiteit, en op verzoek lichtte ik dat toe. Na maanden wachten wees de universiteit mijn klacht af.
Ik ging in beroep bij het Landelijk Orgaan Wetenschappelijke Integriteit (LOWI). Wat was het oordeel van het LOWI?
LEES VERDER »
(4 reacties)
| Andre van Delft | 24-02-2012
. .
Politici en twitter: geen gelukkige combinatie
Ahmed Marcouch laat zich kennen
Het was in de Rode Hoed. Een jaar of vijf geleden sprak ik daar in een heel kort persoonlijk onderhoud Ahmed Marcouch aan op zijn lof aan het adres van Al Qaradawi. Deze Qaradawi heeft een boekje geschreven over het vermoorden van mensen die van mening veranderen over het mohammedanisme, door haatpredikers als hij aangeduid als afvalligen. Ik was beleefd tegen hem en Marcouch dacht misschien met een gemiddelde PvdA-stemmer te maken te hebben: hij draaide er dus om heen. Iets in de trant van: "Niet alles wat Qaradawi zegt sta ik achter, maar hij zegt ook heel inspirerende dingen". LEES VERDER »
(3 reacties)
| Frans Groenendijk | 23-02-2012
. .
Dibi’s Doodsangst
Waarom ik Tofik Dibi op twitter een 'stuk vuilnis' noemde
Woedend was ik over het optreden van Yoeri Albrecht, Kustaw Bessems en vooral GroenLinks kamerlid Tofik Dibi.
Ik heb het natuurlijk over hun debat (sic) met Al Haddad in De Balie. De man die van een Nederlandse universiteit een zaaltje kreeg om de mohammedaanse ideologie te komen toelichten voor een aantal van zijn volgelingen, hetgeen die universiteit bij nader inzien, -lees: na boze reacties-, net iets te ver ging.
Ik had nog een sprankje hoop op een goede afloop toen Dibi op de avond zelf nog twitterde dat hij niet helemaal tevreden was over de afloop en hij bij de NCRV in gesprek met Gert Jan Segers er op terug zou komen.
Na het bekijken van die aflevering van Schepper & Co werd ik helemaal razend en noemde ik Dibi op Twitter een "stuk vuilnis'. Deze, voor mij niet gebruikelijke, soort uitbarsting had effect want hij reageerde.
Volgende keer in De Balie:
Een heel warm welkom, Robert M. Waarom verkracht je peuters? Leg ons dat eens uit. Uit hierover eens je mening op een vrije manier. Je mag best weten dat wij daar afwijzend tegenover staan, hoor. Echt heel erg afwijzend. Maar WIJ snoeren niemand de mond. Dan zouden we immers zelf eigenlijk een soort peuterverkrachters zijn. Toch?
"Er was geen nieuwsgierigheid naar het standpunt van Al Haddad", zegt Dibi hierover letterlijk tegen Jacobine Geel.
Kanonnen.
Een beroepsverkondiger van een 1400 jaar oude leer die decennialang zich daarin verdiept heeft: in een gesprek met een paar oningevoerden zal blijken dat deze iets vertelt wat we nog niet wisten. Tuurlijk joh.
LEES VERDER »
(25 reacties)
| Frans Groenendijk | 21-02-2012
. .
Belkacem, leider van de soepjurken van Sharia for Belgium, is veroordeeld tot twee jaar cel. Maar er is een tekort aan plaats in de gevangenissen zodat hij een thuisstraf met enkelband krijgt. Maar zelfs daarvoor moet hij op een wachtlijst. Sowieso kan hij ook in beroep gaan wat in de praktijk meestal leidt tot een iets lagere strafmaat. Juich dus niet te vroeg.
LEES VERDER »
(6 reacties)
| Eduard Ciuba | 20-02-2012
. .
Kijken naar een onthoofding of naar een totaal verminkte vagina
Vergeleken met Yusuf Al Qaradawi is Marc Dutroux een koorknaap
Over beide onderwerpen uit de titel staan stukken in mijn boek die in omvang elkaar niet veel ontlopen, maar over vrouwelijke genitale verminking (VGV, FGM in het Engels) schreef ik eigenlijk kalmer dan over de onthoofdingen. Nadat ik een videoclip gezien had van de waarlijk Furieuze Ann Barnhardt (met drie hoofdletters), beroemd vanwege de uitdrukking "snotteren op de mannentoiletten", drong geleidelijk tot me door hoe dat kon en wat daar niet aan deugde. In eerste instantie vielen me juist de fouten en de ongenuanceerdheden in haar verhaal op.
LEES VERDER »
(4 reacties)
| Frans Groenendijk | 19-02-2012
. .
Slot van het feuilleton ‘in de staatsexamengroep Nederlands als tweede taal’.
Op een vrijdagmiddag kunnen mijn collega's en ik in de pauze niet in de docentenkamer terecht, omdat een cursist daar een toets zit te maken. Shukri, mijn Somalische cursiste, ligt in de toets-ruimte te bidden. Als ik Shukri de deur uit zie komen, zeg ik haar dat het niet de bedoeling is dat ze de ruimte gebruikt om er te bidden. De 23-jarige wordt woedend en roept boos dat ik respect voor haar moet hebben. Ik heb haar niet eerder zo luid horen praten. In de klas wordt ze door haar klasgenoten en door mij regelmatig aangespoord om harder te praten.
LEES VERDER »
(12 reacties)
| Roos Friesland | 19-02-2012
. .
Are you decent?
Ofwel: wat is er nu helemaal mis met Al Haddad?
Mariëlle Tweebeeke hield een telefonisch interview met zelfbenoemde sheik al Haddad in Nieuwsuur. Een telefonisch interview want al Haddad wenste niet door een vrouw live geïnterviewd te worden.
Aan het eind van het vraaggesprek vroeg Tweebeeke aan Al Haddad waarom dat nu toch was, dat hij niet door een vrouw geïnterviewd wilde worden. Al Haddad antwoordde dat hij niet geconfronteerd wilde worden met een vrouw die niet fatsoenlijk gekleed was. Dat antwoord luchtte Tweebeeke zichtbaar op, zij had misschien verwacht dat het iets met vrouwenhaat van doen zou hebben of zoiets geks.
LEES VERDER »
(27 reacties)
| Marielle Bos | 17-02-2012
. .
De Sharia-charlatan (6)
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
Deel zes van een feuilleton over Leidsche flessetrekkerij.
Wat vooraf ging: Maurits Berger is Leids hoogleraar "Islam in de hedendaagse Westerse wereld", vooral bekend van zijn uitspraak dat de Sharia (het islamitisch recht) voor 98% (later: 95%) overeen zou komen met het Nederlands recht. Berger had arabist Jansen toegezegd om zijn uitspraak te onderbouwen. Hij kwam deze toezegging nooit na. Een jaar geleden schreef ik professor Berger daarover aan. Hij antwoordde niet; daarop diende ik een klacht in bij het College van Bestuur van de universiteit, en op verzoek lichtte ik dat toe. Na maanden wachten wees de universiteit mijn klacht af.
Hoe ging het toen verder?
LEES VERDER »
(3 reacties)
| Andre van Delft | 17-02-2012
. .
Volgens een sociologisch onderzoek van een paar jaar geleden was in het vreedzame Limburgse Maasdorp Kessel het leefklimaat voor kinderen meer verslechterd dan op welke andere plek in Nederland ook. De burgemeester was verbaasd over deze uitslag, want zijn gemeente gold en geldt nog steeds in de wijde omtrek als een voorbeeld voor jeugdfaciliteiten. Zelf had hij van ontevredenheid van de kinderen of van hun ouders eigenlijk nooit iets gemerkt.
LEES VERDER »
(1 reacties)
| Toon Kasdorp | 16-02-2012
. .
Channa Samkalden is een mensenrechtenadvocaat van het kantoor Böhler in Amsterdam. Ze pleit in de Volkskrant van 3/2/12 voor de vrijheid van vereniging van Martijn, de club van pedofielen. Als advocaat mag je zoiets doen, vind ik.
Verenigingen en natuurlijke personen mogen zich in rechte laten vertegenwoordigen en advocaten zijn weliswaar niet verplicht om iedereen als klant te accepteren, het hoort toch tot ons ethos om mensen en ook rechtspersonen niet in de kou te laten staan.
LEES VERDER »
(3 reacties)
| Toon Kasdorp | 05-02-2012
. .
In het algemeen moet de overheid van een land zich neutraal uiten naar zijn burgers toe. Als er een land is waarvan de overheid zich verre zou moeten houden van het misbruiken van overheidsvoorlichting als politiek instrument – lees: propaganda, dan is het wel Duitsland. Als die propaganda dan ook nog tot doel heeft het besmeuren van een politicus uit een bevriend buurland, dan kun je rustig stellen dat aan de drie noodzakelijke voorwaarden voor een politieke rel is voldaan.
LEES VERDER »
(9 reacties)
| Ester Losita | 05-02-2012
. .
Dertiende deel in het feuilleton: ‘in de staatsexamengroep Nederlands als tweede taal’, waarin we kennismaken met Dragan
Op een gegeven moment zitten er zestien cursisten uit elf verschillende landen in mijn klas. Dragan heeft in zijn geboorteland Servië een postacademische studie gedaan en is kunstenaar. Hij hoort bij de vier of vijf mensen in de groep die in staat zijn binnen een jaar te slagen voor alle onderdelen van het staatsexamen Nederlands als tweede taal. Een flink aantal cursisten heeft veel meer tijd nodig om het vereiste niveau te behalen. Er zijn ook een stuk of vijf mensen die nauwelijks vooruitgang boeken omdat ze de intellectuele capaciteiten missen en/of een zodanig negatieve houding hebben naar mij en dat waar ik voor sta, dat leren hen niet lukt.
LEES VERDER »
(7 reacties)
| Roos Friesland | 30-01-2012
. .
De Koran: onleesbaar, onbegrijpelijk of ongelooflijk? (2)
Aflevering 4 van serie stukken gebaseerd op boek 'Islamofobie?'
Side is een oude havenstad aan de zuidkust van het huidige Turkije. Zeven eeuwen voor Christus werd het plaatsje gesticht door Grieken. De aanblik wordt tot op de dag van vandaag overheerst door indrukwekkende overblijfselen uit de Romeinse tijd. De stad kent een zeer bewogen geschiedenis met periodes van sterke groei en dito neergang. Na de verovering door de Arabieren volgde de langste periode van neergang. Tegenwoordig is het een geliefde vakantiebestemming. Enkele jaren geleden was ik er ook als toerist.
LEES VERDER »
(1 reacties)
| Frans Groenendijk | 29-01-2012
. .
De Sharia-charlatan (3)
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
Deel drie van een feuilleton over Leidsche flessetrekkerij.
Wat vooraf ging: Maurits Berger is Leids hoogleraar "Islam in de hedendaagse Westerse wereld", vooral bekend van zijn uitspraak dat de Sharia (het islamitisch recht) voor 98% (later: 95%) overeen zou komen met het Nederlands recht. Berger had arabist Jansen toegezegd om zijn uitspraak te onderbouwen. Hij kwam deze toezegging nooit na. Een jaar geleden schreef ik professor Berger daarover aan. Hij antwoordde niet; daarop diende ik een klacht in bij het College van Bestuur van de universiteit. Drie weken later kreeg ik antwoord.
LEES VERDER »
(7 reacties)
| Andre van Delft | 27-01-2012
. .
Moslims hebben talrijke artikelen en boeken geschreven om aan te tonen dat zonder de Arabische wetenschap het westen nooit zou zijn geworden wat het nu is. Het belangrijkste ‘bewijs’ van deze moslims is het Arabische vertaalproject in de 9de eeuw. De moslims die het belang van Arabische wetenschap willen aantonen, proberen daarmee allereerst de bijdrage van de historische islam aan de wereld zo groot mogelijk te doen lijken. Daarnaast hebben ze een politiek doel voor ogen in de huidige wereld: als islam in het verleden een belangrijke rol op wetenschappelijk gebied zou hebben gespeeld, dan is het ook tegenwoordig mogelijk ‘de wetenschap te islamiseren’. Echter, er kan worden aangetoond dat de Arabische wetenschap niets heeft bijgedragen aan het westen. LEES VERDER »
(22 reacties)
| Ester Losita | 24-01-2012
. .
Een veranderd straatbeeld
Meer respect voor mohammedaanse vrouwen... dan voor …
Voor de komst van de gastarbeiders uit Marokko en Turkije woonde er nog vrijwel geen mohammedaan in Nederland [1]. De groei van hun aantal hier, leidde aanvankelijk niet tot een grote verandering in het straatbeeld. In delen van grote steden is dat inmiddels echter dramatisch veranderd. Dat is maar voor een klein deel te danken aan de moskeeën die er verrezen, het aantal bebaarde en gejurkte mannen en de spreekwoordelijke schoteltjes. LEES VERDER »
(4 reacties)
| Frans Groenendijk | 22-01-2012
. .
Pamflet van een bezorgde tekstwetenschapper *)
Mevrouw van der Valk is geen getallenwetenschapper
Verschillende mensen wezen me op het naderende verschijnen van Islamofobie en discriminatie. Iemand vroeg me zelfs – twee dagen na het verschijnen – of ik al met een recensie bezig was.
Ik was het al wel van plan. Mevrouw van der Valk is namelijk de tweede persoon in Nederland die een boek schreef met het woord 'islamofobie' in de titel en ik was de eerste. In mijn berichtje aan haar, waarin ik vroeg of ze een recensie-exemplaar voor me had, verwees ik ook naar deze 'band' tussen ons beiden.
Ik herhaalde een week later mijn vraag en kreeg antwoord van de organisatie achter haar boek: Emcemo. Ik moest het aan de uitgever vragen: Amsterdam University Press, die van "twenty years of excellence". Maandag belde ik. "We hebben een beperkt aantal boeken beschikbaar waardoor het helaas niet mogelijk is u een exemplaar te doen toekomen". Als ik het gewoon bestelde, ontving ik het echter wel gewoon de volgende dag… Voor € 23,35 kreeg ik dan een boek van een 'onderzoeker met een brede achtergrond in de sociale wetenschappen en tekstwetenschappen, gespecialiseerd in etnische diversiteit, racisme en extremisme' van 160 blz en dat was dan inclusief verzendkosten. LEES VERDER »
(6 reacties)
| Frans Groenendijk | 21-01-2012
. .
De Sharia-charlatan (2)
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
"De Sharia is voor 98% gelijk aan het Nederlands Recht".
Deel twee van een feuilleton over Leidsche flessetrekkerij.
Wat vooraf ging: Maurits Berger is Leids hoogleraar "Islam in de hedendaagse Westerse wereld", vooral bekend van zijn uitspraak dat de Sharia (het islamitisch recht) voor 98% (later: 95%) overeen zou komen met het Nederlands recht. Berger had arabist Jansen toegezegd om zijn uitspraak te onderbouwen. Hij kwam deze toezegging nooit na. Een jaar geleden schreef ik professor Berger daarover aan. Wat antwoordde hij?
LEES VERDER »
(3 reacties)
| Andre van Delft | 21-01-2012
. .
Wil de wereld even wachten op mijn boek?
Aflevering 2 feuilleton op basis van het boek Islamofobie?
Wanneer een snufje feminisme vermengd wordt met een grote dosis mohammedaans fundamentalisme, ontstaat een vreemd mengsel. Dat wordt pijnlijk duidelijk geïllustreerd door de Amerikaanse organisatie Karamah en haar initiatiefneemster professor Azizah Al-Hibri. Sinds ik over de organisatie en haar boegbeeld schreef in de eerste editie van mijn boek, zijn beiden 'professioneler' geworden. Hieronder ga ik eerst in op wat oudere teksten, daarna sta ik stil bij de veranderingen sindsdien. Vanwege die veranderingen is het stuk over Al-Hibri nu uitgebreid.
LEES VERDER »
(4 reacties)
| Frans Groenendijk | 15-01-2012
. .
Vandaag is het precies twee jaar geleden dat ik de tekst afrondde van mijn boek Islamofobie? Een nuchter antwoord. Een mooi tijdstip om hier op K&K een serie artikelen te beginnen op basis van de 20 hoofdstukken eruit die begonnen met "Angst: ...". Vandaag aflevering een.
Over terreurdreiging maar in verhouding tot latere stukken nog 'luchtig'. Extra luchtig, maar met een serieuze ondertoon, eerst een videoclip van een Vara-programma.
LEES VERDER »
(0 reacties)
| Frans Groenendijk | 08-01-2012
. .